En Gözde Ofis Alanları Neresi?

En Gözde Ofis Alanları Neresi?

iş hayatının en yoğun şekilde yaşandığı İstanbul’da kentsel dönüşümün artması ile birlikte yeni ofis alanları oluşmaya başlamıştır. Levent, maslak gibi pahalı ve kalabalık bölgelerin dışına çıkarak otoban yolu üstünde ve Ataşehir civarlarında yani iş m erkezleri oluşturulmuştur. İstanbul’un merkezi yerlerinde ofisleri olan birçok kişi ve kurumda ulaşım imkânlarının ve iş olanaklarının çok daha iyi olduğu bu yeni iş alanlarına taşınmaya başlamışlardır. Genelde kurulan yeni alanlarda alışveriş ve sosyal alanlarında yapılması, dışarıdan birçok insanın bu bölgelere gelmesini sağlamakta ve buda yeni müşteri anlamına gelmektedir.

En Gözde Ofis Alanları Neresi?

Yeni iş merkezlerinin avantajları

Eskiden ofisler genelde Levent, Şişli ve maslak gibi İstanbul’un merkezi yerlerinde bulunduğundan dolayı buralarda aşırı trafik ve insan kalabalığı oluşuyor ve işler bu gecikmeden dolayı çokça aksıyordu. Çevresel olarak da insana görsel bir haz sunmayan bu bölgelerin tek tercih edilme nedeni rahat ulaşılıyor olmasıydı. Ancak günümüzde artık Mall of İstanbul benzeri ofis rezidans yapılar, gerek toplu taşıma, gerek kişisel araç ile kolay ulaşılabilir bölgelere kurularak insanların iş anlamında rahatlamasını sağlamışlardır. Ayrıca Hem satın almada hem de kiralama da çok daha uygun fiyatlara, çevre düzenlemesi yapılmış yeni bir ofis tutabilmeniz bir diğer avantajdır.

En Gözde Ofis Alanları Neresi?

İstanbul’da yapılan iş merkezlerinin tamamı çok fazla rağbet görmektedir. Ancak özellikle Ataşehir bölgesi Türkiye’nin Wall Street’i olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bölgenin tamamen yeni yapılardan oluşması, Ulaşım sorunun büyük ölçüde giderilmiş olması, Yapılan ofislerinin üst düzeyde korunması bölgeyi avantajlı kılan en önemli özellikleridir. Tamamı birer destinasyon gibi çalıştıkları için dışarıdan gelen misafirler konfor direk fark etmektedir. Bunun en büyük sebebi bu binalarında kurumsal ve işinin uzmanı firmalar tarafından işletiliyor olmasıdır.

One thought on “En Gözde Ofis Alanları Neresi?”

  1. yüksek binalar manzaralı camekanlı yerler bu dönemde çok tercih ediliyor. Beyin işçileri olarak tanımladığım ofis çalışanlarının keyifli ortamlarda çalışmaları buna benzer alanları tercih etmesi kaçınılmaz fakat bizim buralarda bu tarz mekanların kiraları dudak uçuklatıyor

Comments are closed.