Farklı Tasarım Ürünlerin Kullanımı Nasıl Olmalı?

Bir tasarım ürünü aldınız. Ürüne sahip olma heyecanınızı üzerinizden attıktan sonra asıl önemli soru beliriyor kafamızda. Farklı tasarım ürünlerin kullanımı nasıl olmalı? Bu konuda çözüme ulaşmak için dikkat etmemiz gereken en önemli unsur öne çıkan parçanın tasarım ürünü olmasıdır. Aldığınız ürün dünyanın en iyi tasarımı bile olsa bir karma içinde sunulmuş olursa tasarım tasarım olmaktan çıkar rüküşlüğe dönüşebilir.

 Renkler Çok Önemli

Tasarım ürünümüzün içinde barındırdığı renkleri çok önemli tahlil etmemiz gerekir. Kombinimizde kullandığımız diğer parçalar ile örtüşüyor olması gerekir. Bu aşamada iki yol izleyebiliriz. Ton sür ton uyumunu yakalayarak tasarım ürününüzü bir bütün halinde vurgulayabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise tasarım ürününün renkleri canlı renkler seçerek ürünümüzü ön plana çıkarmak olacaktır.

Farklı Tasarım Ürünlerin Kullanımı Nasıl Olmalı?

 Ruhunuzla Örtüşmeli

Tasarım ürünlerini tasarım yapan en önemli şeylerden biri ise ürünün kişi ile meç olmasıdır. Sizi yansıtmayan ürünler tasarımdan daha çok karmaşa olarak algılanacaktır. Bu sebeple seçtiğimiz tasarım parçalarını kullanmadan önce kendimize şu soruyu sormalıyız? Bu görünüş itibari ile diğer ürünlerim den farklı olan parça beni ne kadar temsil ediyor? Bu parça günlük kullanımda her insanın tercih ettiği bir parça olsaydı yine de kullanır mıydım?

Yoksa bu parçayı sadece farklı olduğu için mi kullanmak istiyorum? Cevaplarınız hayır ise tercih ettiğiniz farklı tasarım ürünü ile aramıza biraz mesafe koymamız gerekebilir. Kişiliğimizle uyumsuz ürünler bizi yapay bir forma sokacaktır. Seçtiğiniz ürünün fiziki yapısı modeli rengi kumaşı materyali modeli sizinle uyumlu olması gerekir. Örneğin üzerinde asla yürüyemediğiniz tasarım bir ayakkabı ile tasarım ürününüzden çok yürüyememeniz dikkat çekecektir.

 Zamansız Parçalar Tercih Edilmeli

Tasarım ürünler içinden seçeceğiniz farklı parçalar ile her daim şık bir görüntüye imza atmanız oldukça mümkün. Bunun için yapmanız gereken o en önemli şey parçamızın dönemi yansıtan bir tasarımda tercih edilmemesi. Dönemi yansıtmaktan yerine kendi çizgisine hâkim parçalar seçerseniz. Farklı tasarım ürünlerini uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.